Sıkça Sorulan Sorular

UKÜSEM tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılmak için herhangi bir ön şart var mıdır?

Eğitim programının amacı ve içeriğine göre değişmekle birlikte merkezimizce düzenlenen bireysel eğitim programlarının çoğuna ilgi duyan herkes herhangi bir ön şart aranmaksızın kabul edilir.

UKÜSEM eğitimleri nerede verilmektedir?

Eğitimlerimiz, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilir.

UKÜSEM eğitimleri kimler tarafından verilmektedir?

Eğitmen kadromuz, üniversitemizin akademik birimlerinde görev yapan ve üniversitemiz dışında alanlarında uzman öğretim elemanlarından oluşur.

İlgilenmekte olduğum bir programa kesin kayıt nasıl yaptırabilirim?

Kayıt için +90 392 671 11 11/2070 dahili hattından veya iletişim formumuzdan merkezimiz ofisi ile irtibata geçilmesi gerekir.

UKÜSEM eğitimleri ücretli mi?

Merkezimizce düzenlenen ücretsiz konferanslar hariç diğer tüm eğitim programları ücretlidir.

UKÜSEM eğitimleri sonunda herhangi bir belge veriliyor mu?

Eğitimlerimiz sonunda eğitim programının, katılımcının adının, eğitimin süresinin belirtildiği iki tür belge verilir. Bunlardan birincisi “Katılım Belgesi” dir. Bu belgenin düzenlendiği eğitim programlarında sınav yapılmaz; program sonunda katılımcıların kurs ve seminerlere devamına göre düzenlenir. Diğeri “Başarı Belgesi” (Sertifika) diğerine göre daha uzun süreli, eğitim programında niteliğine göre ara ya da dönem sonu sınavları (test usulü) yapılır. Eğitim programları sonunda yapılan sertifika sınavında başarılı olan katılımcılara sertifika verilir.

UKÜSEM eğitim programlarının gün ve saatleri hakkında bilgi verir misiniz?

Eğitimlerimiz genellikle hafta içi günlerde akşam saatlerinde gerçekleştirilmekle birlikte, programa katılacakların isteğine ve eğitici kadronun akademik yoğunluğuna göre gün ve saatleri değişebilir.