Biyoteknoloji

Projeler

Hakkında

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma Merkezi (BRC) konularında uzman araştırmacıların bir araya toplandığı Kanser, Fizyoloji, Mikrobiyoloji, Çevre, Nanoteknoloji ve Biogeoteknoloji alanlarında en yeni ve kapsamlı olanaklar kullanılarak multidisipliner araştırmaların gerçekleştirildiği bir araştırma merkezidir.

ciubrclogo-media

Merkezimizin misyonu uluslararası ve ulusal etkiye sahip yüksek kalitede bilimsel çalışmalar yapmanın yanında Üniversitemizin öğrencilerinin gerçek bilimsel projelere katılmasını sağlayarak araştırma yapma becerisini kazandırmaktır.

Bu misyon bağlamında, BRC de birçok araştırma projesi (TUBİTAK, AB, KAV gibi kuruluşlar tarafından desteklenen) yürütülmekte, bilgilendirici sempozyumlar düzenlenmekte, çeşitli uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunumlar yapılmakta ve de uluslararası bilimsel makaleler yayınlanmaktadır.

ciu-nahit-rizaner-brc-media2

Bu projeler arasında yakın zamanda tamamlanmış TUBİTAK tarafından desteklenen ve “İnsan Meme Kanseri MDA-MB-231 Hücre Modeli: Metastazda Hipoksinin Hızlandırıcı Etkisi Ve Voltaj Kapılı Sodyum Kanallarının Rolünün Değerlendirilmesi” başlıklı projemiz de bulunmaktadır.

ciu-mustafa-djamgoz-brc-media1

BRC, üniversitemizdeki öğrenciler yanında yurt dışından öğrencilerin de araştırma yapma ve kendilerini geliştirmeleri için özellikle yaz dönemi imkân sağlamaktadır.

BRC kısa zamanda büyük gelişme sağlamış ve Bilim ve Teknoloji Merkezi binasında yer alan yeni labaratuvarları ile kapasitesini daha üst seviyelere çıkararak dünyanın önde gelen araştırma merkezlerinden biri olmayı hedeflemektedir. 

ciu-brc-research-media

İletişim

Biyoteknoloji Araştırma Merkezi
Müdür:
Doç. Dr. Nahit Rizaner
Tel: +90 392 671 11 11   Dahili: 2427  
E-posta: center-brc@ciu.edu.tr