Meslek Yüksekokulu

Hakkında

Meslek Yüksekokulumuz 1997 yılında eğitim hayatına başlamıştır. İlk olarak Radyo Televizyon Programcılığı ve Bilgisayar Programcılığı programları ile eğitime başlayan Yüksekokulumuz yıllar içerisinde mesleki ihtiyaçlar doğrultusunda Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programlarını da açmıştır. İç Mekan Tasarımı ve Mimari Restorasyon programları ise 2016-2017 öğretim yılında eğitime başlamıştır. İş hayatındaki sektörel talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulacak iş alanları için de programlar açmaya devam edecektir.

Misyon ve Vizyon

Yüksekokulumuzda ön lisans düzeyinde eğitim alan öğrencilerimizin alanları ilgili sektörde istihdam edilmek üzere, yabancı dil bilen, bilgisayar kullanabilen ve alanında yüksek düzeyde bilgi, beceri ve uygulama yeteneğine sahip, girişimci meslek elemanları yetiştirmektir.

Sürekli gelişen ve farklılık gösteren sektörlerde ihtiyaç duyulan mesleki nitelikleri takip ederek, en verimli şekilde çalışabilecek personel yetiştirmek için mevcut programlarımıza ek olarak yeni programlar açmaktır.

ciu-vocational-school-mission

İletİşİm

Meslek Yüksekokulu
Bilim ve Teknoloji Merkezi, ST256
Tel: +90 392 671 1111 Dahili: 2751
Yüksekokul E-posta: secretary-voc@ciu.edu.tr
Müdür: Yrd. Doç. Dr. Bahar TAŞELİ
Müdür E-posta: btaseli@ciu.edu.tr