Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Hakkında

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu 2007 yılında kurulmuştur. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu bünyesinde bulunan laboratuvarları ve alanında uzman öğretim elemanları ile bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerine sunduğu teorik bilgi yanı sıra teknik ve pratik becerilerini de geliştirmektedir. Öğrencilerin bireysel gelişimleri açısından çok kültürlü bir ortamda eğitim görmeleri ve öğrenci topluluklarıyla öğrenim süresince birçok faaliyetlerde bulunmaları eğitim kalitemizi her daim ön planda tutmaktadır.

Misyon ve Vizyon

UKÜ Turizm ve Otel İştetmeciliği Yüksek Okulunun misyonu, bilimsel bilgi çerçevesinde, gelişime açık, toplumsal duyarlılık ve sorumluluk sahibi, proaktif düşünebilen, uluslararası standartlarda turizm eğitimi almış nitelikli yönetici adayları yetiştirmektir.
Yüksek okulunun vizyonu turizm sektörü ve akademik alanda yetiştirdiği bireyler, gerçekleştirdiği bilimsel çalışma ve faaliyetler ile bölgede ve uluslararası arenada ön sıralarda yer alan bir eğitim kurumu olmaktır.

ciu-tourism

Akreditasyonlar

Turizm ve Otel İşletmeciliği yüksekokulumuzun Turizm İşletmeciliği programı Uluslararası İşletme Yönetimi Akreditasyon Kurumu (FIBAA) tarafından akreditasyonu vardır.

Eğitim İmkanları

Turizm ve Otel İşletmeciliği programları öğrencilerin değişen ekonomik koşullara, teknolojik gelişmelere, turizm sektöründeki uluslararası ve yerel eğilimlere duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak üzere hazırlanmıştır. Genel işletmecilik formasyonu kazandırmaya yönelik derslerin yanı sıra, turizm ve ağırlama endüstrisinin genel çalışma felsefesini içeren ve uzmanlık gerektiren bilgilerin verildiği dersler de programda yer alır. Temelde; sorun çözme becerisi, etkili iletişim kurma sanatı ve müşteri odaklı olma anlayışı bulunur. Yaz stajları ise teorik eğitim ile kazanılan bilgi ve becerilerin, deneyim ile birleştirilerek en iyi şekilde özümsenmesini sağlar. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Uluslararası Otel, Restoran ve Kurumsal Eğitimi Konseyi - (CHIRE) ve Avrupa Otelcilik Okulları Birliği – (EURHODIP) kurumlarına üyedir.

İletİşİm

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu
Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi, GE126
Tel: +90 392 671 1111 Dahili: 2391
Yüksekokul E-posta: secretary-sthm@ciu.edu.tr
Müdür: Prof. Dr. Orhan ULUDAĞ
Müdür E-posta: ouludag@ciu.edu.tr